Kraków Folk Show

Kraków Folk Show

Restauracja Tradycyja, łówny 15, Kraków

Piątek
10 Kwietnia 2020
00:52

Restauracja Tradycyja
Rynek Główny 15, Kraków

Restauracja Tradycyja

Restauracja Tradycyja

Restauracja Tradycyja znajduje się w murach zabytkowej Kamienicy Pinocińskiej, której nazwa wywodzi się od jednego z jej najznamienitszych właścicieli – pochodzącego z Włoch Hieronima Pinocciego. Jego wkład w polską tradycję i kulturę stał się dla inspiracją do połączenia dwóch nurtów sztuki gotowania. Smaki kuchni staropolskiej idealnie komponują się tu z tradycjami Italii. Polsko-włoski profil Tradycyji to hołd oddany historii tego miejsca, jednak restauracja powstała przede wszystkim z miłości i szacunku dla rodzimej kultury i tradycyjnej kuchni. Szczególną okazją aby poznać te specjały są odbywające się w Piwnicach Krakowskie Wieczory Folklorystyczne, które dzięki muzyce, tańcom, barwnym strojom ludowym sprawią, że wszystko smakować będzie jeszcze lepiej.

Folk Show

LajkFolk Group

Grupa LajkFolk to młodzi i utalentowani pasjonaci polskiego folkloru, których misją jest pokazanie piękna polskich tradycji i tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka oraz tańców regionalnych: kujawiaka, oberka i polki. Od ponad 8 lat członkowie zespołu zdobywali doświadczenie prezentując swoje umiejętności przed audytorium całego świata, co gwarantuje nie tylko dobrą zabawę ale i wysoki poziom artystyczny. Wszystkie swoje występy wykonują w oryginalnych, barwnych strojach krakowskich, doskonale odtwarzając atmosferę ludowej biesiady, do której zawsze chętnie zapraszają wszystkich gości. LajkFolk to profesjonalni muzycy i tancerze tworzący w podstawowym składzie sześcioosobowy zespół w skład którego wchodzi z trzech instrumentalistów: Krzysztof Szwajdych (klarnet), Piotrek Piętak (akordeon), Paweł Sztaba (kontrabas) oraz para taneczna: Wojtek Daniel (taniec), Anna Nowak (taniec) i wokalistka: Anna Stec (śpiew).

program

Powitanie i Początek

Staropolskie powitanie chlebem, solą i napitkiem z kwasu chlebowego. Na dobry początek: smalec z boczkiem i cebulką podany z chlebem wypiekanym z żytniej mąki i naturalnego zakwasu.

Występ – część I

1. „Krakowianka”
2. „Krakowiak”
3. „Płynie z Krakowa”
4. „Heca Kieca”
5. „Oj, świeci miesiąc”
6. Kujawiak
7. Oberek
8. „Ja do Lasu”
9. Walczyk „Siadła Pszczólka”
Przerwa I – Przystawka, Zupy do Wyboru

Wybór polskich pierogów okraszonych cebulką i boczkiem (4 szt.). Tradycyjny żur mieszczański lub zabielany barszcz czerwony z ziemniakami.

Występ część II

1. Polka „Dziadek”
2. Polka „Starej Babie”
3. „Idzie Dysc”
4. Wiązanka Góralska:
a. W murowanej piwnicy
b. Hej bystra woda
c. Orawa
d. Góralu czy Ci nie żal
e. Sarna
5. „Spirytus”
6. „Szła dzieweczka” (do laseczka…)

Przerwa II – Danie główne

Bigos podany w czarce chlebowej oraz biała kiełbasa w sosie chrzanowym. Kotlet wieprzowy w sosie myśliwskim, kopytka, ziemniaki po krakowsku, buraczki wiejskie, ogórek kiszony.

Występ część III

1. Polonez
2. „Hej, od Krakowa jadę!”
3. Mazur
4. Hejnał
5. Wiązanka krakowska
a. „Krakowiaczek Ci ja”
b. „Hej, na krakowskim rynku!”
c. „Na Wawel, na Wawel”
d. „Abośmy to jacy tacy”
e. „Lajkonik”
6. „Chusteczka”
7. „Krakowiak”
8. „Od Rzeszowa (Bednarz)”

Na zakończenie
Słodki deser a dla posiadaczy zaproszenia degustacja likierów własnego wyrobu wprost z Piwnic Restauracji Tradycyja.