Koncert Chopinowski Paweł Wróbel

Koncert Chopinowski Paweł Wróbel

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Piątek
10 Kwietnia 2020
00:21

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

Photo

Paweł Wróbel

Paweł Wróbel rozpoczął swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Strzelcach Opolskich i Opolu. Studia ukończył na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego oraz dr hab. Piotra Kępińskiego. Jest laureatem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Warszawie oraz XXVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Barlettcie. Występował w Japonii, Włoszech, na Litwie, Słowacji, Czechach, Rumunii, Szwajcarii, Francji, Niemczech i Hiszpanii.

program

F. Chopin
Nocturne C sharp minor op. 27
L. van Beethoven
Sonata A flat major op. 110
F. Chopin
Polonaise A flat major op. 53
Scherzo B minor op. 20
Etudes op. 25 (selection of three)

-inetrmission-

J.S. Bach
Aria BWV 721
F. Chopin
Wariations Hexameron
Andante Spianato and Grande Polonaise E flat major op. 22