Koncert Chopinowski Paweł Motyczyński


Warning: DateTime::setTimestamp() expects parameter 1 to be long, string given in /users/0002/nkultura/www/newculture2016/wp-content/themes/nc/single.php on line 57

Warning: min(): When only one parameter is given, it must be an array in /users/0002/nkultura/www/newculture2016/wp-content/themes/nc/single.php on line 78

Koncert Chopinowski Paweł Motyczyński

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Wtorek
16 Stycznia 2018
12:05

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

SONY DSC

Paweł Motyczyński

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat. W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie, na której obecnie jest doktorantem. W roku 2015 podjął studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach w mistrzowskiej klasie kameralistyki. Występował jako solista w ramach wielu festiwali m.in. : „Wawel o Zmierzchu” w Krakowie, „Piano Plage” w Ouisterham (Francja), a także podczas Międzynarodowego Festiwalu w Dusznikach Zdroju. Ponadto współpracował z Filharmonią Narodową i Krakowską oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia. Jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych m.in. w Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Stefańskich oraz w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Warszawie organizowanym przez Narodowy Instytut F. Chopina. Był także stypendystą Fundacji „Sapere Auso”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Styl Pawła stanowi wyraz doskonałych umiejętności odczytywania emocji zawartych w nutach przy jednoczesnym zachowaniu czystości formy.

program

F. Chopin
Sonata b-moll op. 35
1. Grave. Doppio movimento
2. Scherzo
3. Marche Funebre
4. Finale
Polonez As-dur op. 53

– przerwa –

F. Chopin
Mazurek b-moll op. 24 nr 4
Preludia op. 28 nos. 7-12
Etiuda h-moll op. 25 nr 10

F. Liszt
La Campanella