Koncert Chopinowski Katarzyna Vernet

Koncert Chopinowski Katarzyna Vernet

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Środa
29 Listopada 2017
19:00

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

SONY DSC

Katarzyna Vernet

Naukę gry rozpoczęła w wieku lat 5. Jest uzdolnioną absolwentką i doktorantką Akademii Muzycznej w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie, zdobyte podczas występów na wielu polskich i międzynarodowych koncertach, konkursach i recitalach, (m.in. Etllingen i Gottlingen). Występowała jako solistka w ramach wielu festiwali m.in. „Wawel o Zmierzchu” w Krakowie oraz na międzynarodowych festiwalach w Dusznikach Zdroju i Żelazowej Woli. Jest nagrodzona przez Prezydenta Miasta Katowice za jej wybitne osiągnięcia muzyczne oraz jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa. Nagrywała m. in. dla Polskiego Radio i Telewizji. Jej styl przepełniony jest łagodnością i lekkością, a zarazem dynamiką i wyrazistością.

program

F. Chopin
Mazurka G minor op. 24 no. 1
Mazurka C major op. 24 no. 2
Mazurka A flat major op. 24 no. 3
Mazurka B flat minor op. 24 no. 4

M. Moszkowski
Etiude G minor op. 72 no. 2
Etiude F major op. 72 no. 6

F. Chopin
Ballade G minor op. 23 no. 1

– przerwa –

F. Chopin
Etiude C major op. 10 no. 12 (Revolutionary)

M. Moszkowski
Et in Celles op. 36 no. 6

F. Chopin
Andante Spianato & Grande Polonaise E flat major op. 22