Koncert Chopinowski Ireneusz Boczek

Koncert Chopinowski Ireneusz Boczek

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Niedziela
09 Sierpnia 2020
02:21

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

SONY DSC

Ireneusz Boczek

Ireneusz Boczek jest wyróżnionym absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, uczestnikiem wielu polskich koncertów pianistycznych, jak również laureatem międzynarodowego konkursu „Palma’d Oro” we Włoszech. Jest stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz autorem wielu aranżacji. Podczas gry nawiązuje do XIX tradycji wykonawczej, a jego styl cechuje indywidualizm i oryginalność interpretatorska.

program

F. Chopin
Preludium Des-dur major op. 28 nr 15
Mazurka gis-moll op. 33 nr 1
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Mazurek in h-moll op. 33 nr 4
Nokturn in cis-moll op. posth

I. J. Paderewski
Album Tatra op. 12 nr 4

– Przerwa –

I.J. Paderewski
Album Tatra op. 12 nr 2

F. Chopin
Menuet G-dur op. 14 nr 1
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Nocturn Es-dur op. 9 nr 2

I.J. Paderewski
Album Tatra op. 12 nr 1

UWAGA! Możliwość zakupu łączonego biletu VIP z koncertem i kolacją (20:15), po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej. Cena biletu 220 PLN. Menu jak poniżej:

  1. Poczęstunek Szefa Kuchni Wierzynek
  2. Śledź solony z beczki w oleju
  3. Domowe pierogi w dwóch smakach – ruskie oraz z kapustą i grzybami
  4. Kaczka po krakowsku w sosie grzybowym z krokiecikami z kaszy jęczmiennej, glazurowaną rzepą i buraczkami
  5. Królewski bulion z makaronem domowym i jajkiem przepiórczym
  6. Tradycyjny polski deser (niespodzianka).