Koncert Chopinowski Anna Boczar

Koncert Chopinowski Anna Boczar

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Piątek
23 Sierpnia 2019
13:51

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

Ania Boczar

Anna Boczar

Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku, w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa W 2002 roku otrzymała stypendium Rządu Francuskiego i odbyła roczne studia podyplomowe w Paryżu w renomowanej La Schola Cantorum w klasie fortepianu prof. Eugena Indjica.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych, w tym: Międzynarodowych Konkursów im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (Czechy) i w Ankarze (Turcja) – rok 1999; Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im K. Pendereckiego w Krakowie – rok 2000 (kategoria: solista); Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny – Stefańskiej w Aomori (Japonia) – rok 2000; Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku – rok 2006 (z triem BLUette).

Była uczestniczką Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Pianistycznych (Duszniki Zdrój, Wrocław, Szwajcaria – Zürych) pracując pod kierunkiem wybitnych pianistów – pedagogów : Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny – Stefańskiej, Rudolfa Buchbindera, Włodzimierza Obidowicza.
Uczestniczyła również w seminariach wykonawczych prowadzonych przez Kevina Kennera i Alexieja Orlovietskiego.

Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Jej ostatnie ważne występy zagraniczne, solowe i kameralne miały miejsce w: Berlinie, Betlejem, Hamburgu, Stuttgarcie, Paryżu i Mediolanie.

Równocześnie z działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną prowadząc klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. Aleksandra Dębskiego, również w Krakowie.

program

F.Chopin
Nokturn cis-moll op.posth.
Mazurek h-moll op.30 nr 2
Mazurek F-dur op.68 nr 4
Mazurek a-moll op.17 nr 4
Fantaisie-Ipromptu cis-moll op.66
Ballada g-moll op.23

-przerwa-

F.Chopin
Walc e-moll op.posth.
Walc cis moll op.64 nr 2
Etiuda Ges- dur op.10 nr 5
Scherzo b-moll op.31