Koncert Chopinowski Agnieszka Kawula

Koncert Chopinowski Agnieszka Kawula

Legendarny Wierzynek, łówny 15, Kraków

Niedziela
25 Października 2020
23:17

Legendarny Wierzynek
Rynek Główny 15, Kraków

Restaurant Wierzynek (3)

Legendarny Wierzynek

Wierzynek zasłynął jako najstarsza w Polsce restauracja, kontynuująca staropolskie tradycje ucztowania. Znany jest także z wyjątkowych, autentycznych wnętrz oraz wyśmienitej kuchni. Dzięki dbałości o oryginalne historyczne wnętrza, możemy współcześnie pochwalić się niepowtarzalnym wystrojem – każda z sal wyróżnia się wspaniałymi dziełami sztuki oraz zabytkowym entourage. Podziwiać można między innymi stare zbroje rycerskie, wahadłowe zegary, piece kaflowe oraz obrazy Tomasza Sętowskiego. Okna restauracji, umiejscowionej na największym średniowiecznym rynku Europy, spoglądają na pełne uroku życie Krakowa – gwarne uliczki, zabytkowy Kościół Mariacki i Sukiennice.

Od lat zachwyca także menu Restauracji Wierzynek – staropolska kuchnia dworska niezmiennie konfrontowana jest z kunsztem naszych szefów kuchni, którzy nie ustają w poszukiwaniach inspiracji pośród kuchni świata. Podczas wizyty w Mieście Królów nie można ominąć tego magicznego miejsca! Nasza sława sięga legendarnej uczty, wyprawionej przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla władców ówczesnej Europy w 1364 roku. Dziś w dalszym ciągu każdy Gość traktowany jest przez nas w iście królewski sposób. Z honorami przyjmowaliśmy wielkich Gości – laureatów nagrody Nobla, prezydentów i rodziny królewskie, wielkie postaci ze świata polityki, kultury i sztuki.

Kawula Agnieszka

Agnieszka Kawula

Agnieszka Kawula naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Jest też laureatką wielu konkursów dla młodych pianistów, m.in. zdobyła 3 nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „EPTA” w Krakowie oraz 1 nagrodę Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Per astera ad astra” w Kielcach. Brała udział w wielu festiwalach m. in. W IX Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa” w Żelazowej Woli, a także: „Chopin Days” w Gruzji. Nagrywała także utwory Fryderyka Chopina dla Radia Kraków. Styl Agnieszki można scharakteryzować jako pełen energii i świeżości, który stanowi współczesne dopełnienie dla klasyki fortepianu.

program

C. Debussy
„Claire de Lune” ze Suity Bergamesque

F. Chopin
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Fantasie Impromptu cis-moll op. 66

F. Chopin
Walc Es-dur op. 18
Preludia op. 28 (wybór)
Andante Spianato & Grande Polonaise Es-dur op. 22