impresariat

Ania Boczar

Anna Boczar

Ania Boczar

Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku, w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa W 2002 roku otrzymała stypendium Rządu Francuskiego i odbyła roczne studia podyplomowe w Paryżu w renomowanej La Schola Cantorum w klasie fortepianu prof. Eugena Indjica.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych, w tym: Międzynarodowych Konkursów im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (Czechy) i w Ankarze (Turcja) – rok 1999; Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im K. Pendereckiego w Krakowie – rok 2000 (kategoria: solista); Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. H. Czerny – Stefańskiej w Aomori (Japonia) – rok 2000; Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku – rok 2006 (z triem BLUette).

Była uczestniczką Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Pianistycznych (Duszniki Zdrój, Wrocław, Szwajcaria – Zürych) pracując pod kierunkiem wybitnych pianistów – pedagogów : Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny – Stefańskiej, Rudolfa Buchbindera, Włodzimierza Obidowicza.
Uczestniczyła również w seminariach wykonawczych prowadzonych przez Kevina Kennera i Alexieja Orlovietskiego.

Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Jej ostatnie ważne występy zagraniczne, solowe i kameralne miały miejsce w: Berlinie, Betlejem, Hamburgu, Stuttgarcie, Paryżu i Mediolanie.

Równocześnie z działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną prowadząc klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. Aleksandra Dębskiego, również w Krakowie.

Joanna Tarnowska

Joanna Czaderska

Joanna Tarnowska

Naukę skrzypiec rozpoczęła już w wieku 6 lat, by później odnosić sukcesy jako absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec Bożeny Hordziej-Mucharskiej. Podczas edukacji pracowała pod okiem wybitnych profesorów takich jak Kaja Danczowska czy Wiesław Kwaśny.

Już w czasie studiów występowała jako solistka i kameralistka współpracując na stałe z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod opieką i mecenatem Elżbiety Pendereckiej. Od ponad 5 lat jest także członkiem Kameralnej Orkiestry Miasta Krakowa.

Występowała w salach koncertowych w Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Norwegii, Islandii, Gruzji oraz Chinach – wykonując utwory zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Podczas licznych doświadczeń muzycznych miała przyjemność występować z takimi znakomitościami jak Grzegorz Turnau, Hans Zimmer, Leszek Możdżer.

Dla Joanny najważniejsze jest aby podczas gry przelać swoje emocje i wrażenia. Pragnie, aby skrzypce mogły przenieść nastrój utworu w stronę słuchacza i wprawić go tym samym w stan zachwytu nad muzycznym pięknem.

Krzysztof Hotloś na stronę exp

Krzysztof Hotloś

Krzysztof Hotloś na stronę exp

Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym kierunek – organy. Studiował również w Trossingen (Niemcy). Obecnie pełni funkcje organisty kościoła o. Bernardynow w Krakowie. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z wieloma utalentowanymi artystami młodego pokolenia dzięki czemu realizuje swoją pasję do gry klasycznych i współczesnych utworów organowych.

Ada3

Ada Bujak-Cyran

Ada3

Utalentowana Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Katarzyny Oleś–Blachy, uczestniczka kursów mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar, a także stypendystka Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. Debiutowała w 2010 a na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy (2008) oraz laureatką Grechuta Festival (2011) i Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014).

Śpiewa w scholi gregoriańskiej Flores Rosarum, z którą brała udział w pierwszym polskim wykonaniu Ordo Virtutum (2013), dramatu liturgicznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, wespół ze szwajcarskim zespołem Peregrina. Wraz z zespołem podejmuje różne projekty badawczo-artystyczne, mające na celu przywrócenie zabytków średniowiecznej muzyki polskiej, pochodzących m.in. z kancjonału Jana Olbrachta z Katedry Wawelskiej, klasztorów sióstr Klarysek w Krakowie, benedyktynek w Staniątkach, czy braci cystersów w Lubiążu.

Artystka współpracuje m.in. z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Ma również na koncie współprace z Krakowską Operą Kameralną, Zespołem Muzyki Dawnej Floripari Królewskiego Zamku na Wawelu oraz Capellae Cracoviensis. Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Anglii, Belgii, a także w Australii.

Ada Bujak angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Prowadzi zajęcia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach, uczy emisji głosu w Chórze Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prywatnie Interesuje się piosenką estradową. A obecnie przygotowuje się by zaśpiewać dla Państwa tradycyjne polskie i zagraniczne kolędy podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w Kościele Piotra i Pawła.

Photo

Paweł Wróbel

Photo

Paweł Wróbel rozpoczął swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Strzelcach Opolskich i Opolu. Studia ukończył na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego oraz dr hab. Piotra Kępińskiego. Jest laureatem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Warszawie oraz XXVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Barlettcie. Występował w Japonii, Włoszech, na Litwie, Słowacji, Czechach, Rumunii, Szwajcarii, Francji, Niemczech i Hiszpanii.

2016-gierla-katarzyna

Katarzyna Gierla

2016-gierla-katarzyna

Katarzyna Gierla – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie dr hab. Olgi Popowicz, gdzie otrzymała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem. W trakcie studiów zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu studenckim, partią Królowej Nocy z opery „Czarodziejski Flet” W.A.Mozarta.

Solistka Gal Operowych i Festiwali Muzycznych, w tym m.in.: koncertu dedykowanego wielkiemu tenorowi pt.: „Wiesław Ochman i Jego epoka”, zorganizowanego w Filharmonii Narodowej w Warszawie; koncertów XI i XII Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy Zdroju, koncertu 19. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Bielsku–Białej, a także Jubileuszu Maestry Teresy Żylis – Gara w Radziejowicach.

Uczestniczyła w mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem: Charlotte Lehmann, Christiana Elsnera, Ingrid Kremling, Paula Esswooda, Igora Kuszplera, Jerzego Artysza, Maetrsy Teresy Żylis– ara, Ryszarda Karczykowskiego, Maestro Claudia Desderiego, Urszuli Borzdyńskiej, Piotra Kusiewicza, Marka Rzepki, Olgi Popowicz.

W swoim repertuarze posiada m. in.: Partię Gabriela z oratorium „Die Schöpfung” – J.Haydn; Madame Silberklang z opery „Schauspieldirektor” – W. A. Mozart; Hanna z opery „Straszny Dwór” – S. Moniuszko. Laureatka konkursów wokalnych, m.in. II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, a także Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju – Nagroda Specjalna na wniosek Przewodniczącego Jury Wiesława Ochmana.

W 2013 roku została nagrodzona stypendium twórczym Prezydenta Miasta Przemyśla. W 2014 roku wraz z Maestro Wiesławem Ochmanem otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego – Ars Quaerendi w kategorii “Mistrz i Uczeń”, oraz “Projekt”. W listopadzie 2014r. odbył się w Filharmonii Krakowskiej wspólny projekt Wiesława Ochmana i Katarzyny Gierla pt. “Sięgnąć do gwiazd”. Kolejnego roku artystka rozpoczęła współprace z polsko–włoską agencją artystyczną Tinoco Art Kuk Company – przygotowanie do partii Gildy z Rigoletto i partii Musetty z La Boheme W 2015r. podczas Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury śpiewaczka otrzymała wyróżnienie za najlepiej wykonaną arię polską – aria Hanny z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki.

Jagiełło Cyprian

Cyprian Jagiełło

Jagiełło Cyprian

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji w ramach studiów podyplomowych – Konzertexamen w klasie koncertowej prof. Gerharda Gnanna. Ponadto w trakcie nauki na uniwersytecie, jeden semestr miał zaszczyt uczyć się pod kierunkiem wykładającego gościnnie prof. Emanuela Le Divellec (Paryż/Berno). Uczestniczył także w wielu kursach wykonawstwa muzyki organowej oraz improwizacji u wybitnych pedagogów z całego świata jak również sesjach naukowych i sympozjach.

 Cyprian Jagiełło Jest laureatem III nagrody międzynarodowego konkursu muzyki organowej W. A. Mozarta „Musik in Kloster Saarn”, II nagrody międzynarodowego konkursu organowego „Orgues sans frontières” w Luksemburgu oraz nagrody Uniwersytetu Johannesa Gutenberga za wybitne osiągnięcia oraz działalność artystyczną.

Od roku 2008 pełni prestiżową funkcję pierwszego organisty kościoła śś. Piotra i Pawła w Krakowie, świątyni będącej obecnie Panteonem Narodowym – miejscem spoczynku wybitnych Polaków jak Ks. Piotr Skarga czy współczesny pisarz Sławomir Mrożek. Oprócz działalności artystycznej Cyprian Jagiełło prowadzi także zajęcia z gry na organach w krakowskich szkołach muzycznych.

Cyprian Jagiełło koncertuje na festiwalach w kraju i za granicą (Niemcy, Luksemburg, Litwa, Włochy, Szwajcaria). W swoim bogatym i uniwersalnym repertuarze posiada utwory z zakresu literatury organowej wszystkich epok i stylów muzycznych. Jest także kompozytorem muzyki organowej oraz improwizatorem, który umiejętnie używa wszelkich środków wyrazu i techniki organowej w swojej muzyce. W dorobku artystycznym ma także nagrania dla radia i telewizji oraz płyty kompaktowe.

Banek Maciej

Maciej Banek

Banek Maciej

Maciej Banek has successfully graduated from National Secondary Music School in Rzeszów. He continued his education in Kraków at Music Academy at the faculty of pipe organ under supervision of prof. Mirosława Semeniuk-Podraza (master degree with honors, 2004). Again after the studies he became post-graduate on instrument faculty  of Music Academy in Kraków in the class of dr Dariusz  Bąkowski-Kois. He also participated in many organ courses, working with many international musicians (i. a. Josepa Mas I Boneta, Guy Bovet, James David Christie, Gerhard Gnann, Ewald Kooiman, Jon Laukvik, Daniel Roth).

Maciej Banek has played as a soloist, chamber musician and accompanist during many polish and international concerts and festivals.

Presently he is an organist at st. Sanislaw Church in Kraków and a teacher in organ class in Archdiocesan Music School of cardinal Franciszek Macharski in Kraków, as well as founder and conductor of choir “Schola Cantorum Sancti Stanislai” in Kraków.

Pianiści Chopin

Koncerty Chopinowskie

Pianiści Chopin

Koncerty Chopinowskie w Sali Renesansowej Legendarnego Wierzynka rozbrzmiewają dla Państwa już od ponad 7 lat. Nasi soliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, wykonują znane utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina. Podczas każdego z recitali zagra dla Państwa jeden z czterech pianistów, nagradzanych w licznych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych: Ireneusz Boczek, Paweł Motyczyński, Agnieszka Kawula oraz Katarzyna Vernet. Podczas ich gry można nie tylko usłyszeć tradycyjne wykonanie mazurków, etiud i nokturnów, lecz także ich autorskie interpretacje, które z pewnością przypadną do gustu osobom chcącym pogłębić swoją refleksję nad muzyką romantyczną i wzbogacić ją o współczesne brzmienie. Każdego z nich cechuje indywidualny styl a różnice pomiędzy artystami tworzą oryginalną i dynamiczną mieszankę w której każdy miłośnik muzyki Chopina znajdzie coś interesującego.

Orkiestra Miasta Krakowa

Orkiestra Miasta Krakowa

Orkiestra Miasta Krakowa

Orkiestra Miasta Krakowa powstała dzięki fascynacji muzyką barokową, grupy utalentowanych absolwentów i asystentów Krakowskiej Akademii Muzycznej. W skład tej młodej, ale doświadczonej formacji wchodzą profesjonalni muzycy- uczestnicy i laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Na co dzień występują m.in. w Orkiestrze Akademii Beethovenowskiej oraz Filharmonii Krakowskiej. Zespół cechuje niezwykła lekkość a zarazem wyrazistość i dynamika brzmienia, która objawia się szczególnie w niecodziennej akustyce zabytkowych budowli Krakowa. Prywatnie to pasjonaci muzyki barokowej, którym gra dla Państwa sprawi prawdziwą przyjemność. W ich repertuarze znajdują się największe dzieła muzyki klasycznej oraz filmowej m. in.: A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, A. Piazzolli, E. Morricone i J. Williams‘a.

Folk Show

LajkFolk Group

Folk Show

Grupa LajkFolk to młodzi i utalentowani pasjonaci polskiego folkloru, których misją jest pokazanie piękna polskich tradycji i tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka oraz tańców regionalnych: kujawiaka, oberka i polki. Od ponad 8 lat członkowie zespołu zdobywali doświadczenie prezentując swoje umiejętności przed audytorium całego świata, co gwarantuje nie tylko dobrą zabawę ale i wysoki poziom artystyczny. Wszystkie swoje występy wykonują w oryginalnych, barwnych strojach krakowskich, doskonale odtwarzając atmosferę ludowej biesiady, do której zawsze chętnie zapraszają wszystkich gości. LajkFolk to profesjonalni muzycy i tancerze tworzący w podstawowym składzie sześcioosobowy zespół w skład którego wchodzi z trzech instrumentalistów: Krzysztof Szwajdych (klarnet), Piotrek Piętak (akordeon), Paweł Sztaba (kontrabas) oraz para taneczna: Wojtek Daniel (taniec), Anna Nowak (taniec) i wokalistka: Anna Stec (śpiew).

Kawula Agnieszka

Agnieszka Kawula

Kawula Agnieszka

Agnieszka Kawula naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Jest też laureatką wielu konkursów dla młodych pianistów, m.in. zdobyła 3 nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „EPTA” w Krakowie oraz 1 nagrodę Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Per astera ad astra” w Kielcach. Brała udział w wielu festiwalach m. in. W IX Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa” w Żelazowej Woli, a także: „Chopin Days” w Gruzji. Nagrywała także utwory Fryderyka Chopina dla Radia Kraków. Styl Agnieszki można scharakteryzować jako pełen energii i świeżości, który stanowi współczesne dopełnienie dla klasyki fortepianu.

SONY DSC

Paweł Motyczyński

SONY DSC

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat. W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie, na której obecnie jest doktorantem. W roku 2015 podjął studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach w mistrzowskiej klasie kameralistyki. Występował jako solista w ramach wielu festiwali m.in. : „Wawel o Zmierzchu” w Krakowie, „Piano Plage” w Ouisterham (Francja), a także podczas Międzynarodowego Festiwalu w Dusznikach Zdroju. Ponadto współpracował z Filharmonią Narodową i Krakowską oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia. Jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych m.in. w Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Stefańskich oraz w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Warszawie organizowanym przez Narodowy Instytut F. Chopina. Był także stypendystą Fundacji „Sapere Auso”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Styl Pawła stanowi wyraz doskonałych umiejętności odczytywania emocji zawartych w nutach przy jednoczesnym zachowaniu czystości formy.

SONY DSC

Katarzyna Vernet

SONY DSC

Naukę gry rozpoczęła w wieku lat 5. Jest uzdolnioną absolwentką i doktorantką Akademii Muzycznej w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie, zdobyte podczas występów na wielu polskich i międzynarodowych koncertach, konkursach i recitalach, (m.in. Etllingen i Gottlingen). Występowała jako solistka w ramach wielu festiwali m.in. „Wawel o Zmierzchu” w Krakowie oraz na międzynarodowych festiwalach w Dusznikach Zdroju i Żelazowej Woli. Jest nagrodzona przez Prezydenta Miasta Katowice za jej wybitne osiągnięcia muzyczne oraz jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa. Nagrywała m. in. dla Polskiego Radio i Telewizji. Jej styl przepełniony jest łagodnością i lekkością, a zarazem dynamiką i wyrazistością.

SONY DSC

Ireneusz Boczek

SONY DSC

Ireneusz Boczek jest wyróżnionym absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, uczestnikiem wielu polskich koncertów pianistycznych, jak również laureatem międzynarodowego konkursu „Palma’d Oro” we Włoszech. Jest stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz autorem wielu aranżacji. Podczas gry nawiązuje do XIX tradycji wykonawczej, a jego styl cechuje indywidualizm i oryginalność interpretatorska.

SONY DSC

Tempero

SONY DSC

Tempero – w języku hiszpańskim oznacza przyprawę. Muzyka zespołu tworzonego od 2006 roku przez czterech krakowskich artystów, wywodzących się z nurtów jazzu i klasyki, podobnie jak przyprawy, silnie oddziałuje na zmysły. Ekspresyjne, jazzowe aranżacje muzyki klezmerskiej na skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne, powodują u słuchaczy niepowtarzalne emocje. Temperamentne dźwięki przeplatają się z pełnymi łagodności. Nieodłączną częścią koncertów TEMPERO, są oryginalne improwizacje tworzone przez muzyków. Choć każda z nich pełna swobody i nonszalancji, wspólnie stanowią niezwykle barwną i precyzyjną mozaikę dźwięków.

 

Członkowie zespołu Tempero wykonywali koncerty w całej Polsce i uczestniczyli w wielu festiwalach, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej „Rozstaje” w Krakowie (2009), XI Festiwalu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” Polskiego Radia w Warszawie (2009), XX Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Finałowy koncert Dni Judaizmu w Poznaniu. W 2012 roku zespół wydał pierwszą płytę CD, zatytułowaną 6 p.m.

 

W 2014 roku wystąpili na wyjątkowym koncercie w synagodze Tempel, który stanowi owoc dotychczasowej działalności podczas Krakowskich koncertów w Synagodze Izaaka. Wydarzenie zostało w całości zarejestrowane i obecnie dostępne jest w sprzedaży. w formi płyt CD oraz DVD. Serdecznie zachęcamy do zakupu i udziału w koncercie!

Wrocławska Orkiestra Kameralna

Wrocławska Orkiestra Kameralna

Wrocławska Orkiestra Kameralna

To najzdolniejsi absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na co dzień członkowie zespołu A Vista Quartetto z którym odnoszą sukcesy na największych scenach w Polsce m.in. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Lutosławskiego w Warszawie. Są uczestnikami i laureatami międzynarodowych konkursów m.in. III nagroda na Przeglądach Zespołów Kameralnych w Jaworze 2012 i 2013 oraz „Koncert Roku” w Warszawie. Brali również udział w kursach mistrzowskich z wybitnymi pedagogami takimi jak Matthew Jones, Marcin Markowicz, Evan Rothstein. Od niedawna tworzą Kameralną Orkiestrę Wrocławia w której wykonują muzykę klasyczną i filmową. Orkiestrę łączy również więź przyjaźni, która sprawia że wykonywane utwory są pełne pasji i radości, co czyni koncert wyjątkową ucztą muzyczną.